Profesionali pirtininkė: apie masažą pirtyje (video) / 2016-12-04

Profesionali pirtininkė-masažuotoja Audra Staskevičienė.

Turbūt daugelis žmonių pasakytų, kad nėra nieko maloniau, kaip pasikaitinti ir pasivanoti lietuviškoje pirtyje. Sužvarbus orams, karšti garai ir drėgnas oras ne tik stiprina imunitetą, atgaivina kūną, bet ir nuima nuovargį, sugrąžina jėgas. Tam, kad pirtis iš tiesų gydytų, paslaugas geriausia patikėti profesionaliam pirtininkui, turinčiam atitinkamą išsilavinimą, patirtį ir galinčiam pasiūlyti daug įvairių procedūrų.

Pastaruoju metu ypač populiarėja įvairūs pirtyje atliekami masažai. Tą tvirtina ir garsi šalyje pirties meistrė, Lietuviškos pirties bičiulių draugijos narė, įvairių vanojimo čempionatų dalyvė bei teisėja Audra Staskevičienė. Tam, kad savo klientams galėtų teikti profesionalias masažo paslaugas, pirtininkė šio amato subtilybių mokėsi Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Buvusi pedagogė tikina, kad masažo mokslai jai suteikė galimybę praplėsti pirtyje atliekamų paslaugų spektrą.

Tarp Kauno ir Prienų įsikūrusioje „Perkūnijos pirtyje“ kartu su vyru šeimininkaujanti Audra tikina, kad pirtelę suprojektavo taip, jog svečiai galėtų ne tik mėgautis gera lietuviška pirtimi, bet ir išbandyti profesionaliai atliekamus pirties – SPA ritualus. Audronė siūlo išbandyti lietuvišką vanojimą, šveitimą, žilvičio vytelių masažą, šveitimą maltais kaštonais, aromaterapiją.

„Patirtis ir profesionalios anatomijos bei fiziologijos žinios, kurias įgijau besimokant Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre, leidžia klientui pasiūlyti saugų ir sveikatinantį masažą. Tai prisideda ir prie pačios pirties populiarėjimo. Pirtyje atliekamas vanojimas – tai taip pat ypatinga pirties masažo technika, kurioje naudojama šiluma, karštas garas, vantos ar kitos pagalbinės priemonės bei įvairūs masažo judesiai,“ – pasakoja Audra.

Nuo kvapnios moterų iki česnakinės vyrų pirties programas kurianti moteris teigia, kad šiame versle kaip ir kituose aktualios inovacijos ir būtinas tobulėjimas. Buvusiai pedagogė pirtininkystę įvardija kaip širdžiai mielą amatą ir hobį. Ne veltui praėjusiais metais Audros su vyru vadovaujama pirtis pripažinta geriausia 2015 metų pirtimi. 

Audra teigia, kad pirtyje renkasi ne vien puotauti nusiteikę žmonės, o siekiantys sustiprinti sveikatą, atgauti jėgas, palepinti kūną grožio procedūromis. Šaltuoju metų sezonu pirtininkė kiekvienam rekomenduoja išsirinkti gerą pirtininką, išbandyti lietuvišką pirtį ir priimti jos teikiamas dovanas.

Kviečiame žiūrėti video reportažą.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija