Žirgininkystės verslo darbuotojo profesija – žirgų mylėtojams / 2019-07-11

Lietuvoje vis labiau populiarėja jodinėjimas žirgais. Vieni dėl pramogos, kiti sportinio intereso vedini vis dažniau užsuka į žirgynus ar kaimo turizmo sodybas pabendrauti su šiais nuostabiais gyvūnais. Gydantis kūną ir sielą bendravimas su žirgu dovanoja daug teigiamų emocijų ir palieka neišdildomus įspūdžius. Paslaugos ir pramogos populiarėja, o kvalifikuotų žirgininkystės darbuotojų - mylinčių ir žinančių, kaip prižiūrėti, vadelioti, treniruoti žirgą – trūksta. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras reaguoja į poreikį darbo rinkoje bei rengia kvalifikuotus žirgininkystės verslo darbuotojus.

„Šią profesiją besirenkantis žmogus tiesiog privalo mylėti žirgus, turi būti atsakingas, kruopštus, sąžiningas, ištvermingas, nes kartais užtrunka ne vienerius metus kol susidraugauji su žirgais.  Didžiuojamės profesionalia dėstytojų komanda, kuri mokiniams suteikia platų spektrą teorinių žinių bei praktinių įgūdžių,“- teigia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gyvūnų priežiūros skyriaus vedėja Gerda Švabienė.

Pasirodo, dažniausiai šią profesiją renkasi žirgų savininkai, kurie daugiau nori sužinoti apie savo žirgą, jo anatomiją, fiziologiją. „Žinios labai svarbios sportuojantiems su žirgais, nes reikia siekti kuo ilgiau išsaugoti gyvūnų sveikatą. Dažnai raiteliai siekia rezultatų neatsižvelgdami į žirgo fiziologiją ir anatomiją. Kiekvienas žirgas juda skirtingai, dažnai iš žirgo reikalaujama per daug, o tai sąlygoja traumas. Tarp besimokančiųjų dažnai galima sutikti ir tiesiog žirgų mylėtojus, kurie neabejingi šiems nuostabiems gyvūnams,“ – pasakoja G. Švabienė.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre žirgininkystės verslo darbuotojo profesiją pasirinkę žmonės mokosi prižiūrėti žirgą nuo gimimo iki jam suaugant, išmano veisles, ruošia pašarą, treniruoja ir jodinėja žirgais, geba atlikti paskirtas veterinarijos gydytojo procedūras, organizuoti žirgyno veiklą bei žirgininkystės verslą. Be to, absolventai įgyja ir jiems aktualią specializaciją - žirgo masažo arba žirgo estetinio paruošimo.

Perspektyvos

Įgijus žirgininkystės verslo darbuotojo specialybę, galima dirbti tiek privačiuose, tiek ir valstybiniuose žirgynuose, kaimo turizmo sodybose, o taip pat steigti savo žirgyną. Žirgininkystės specialistai yra paklausūs ir mielai įdarbinami užsienyje. Kvalifikacija gali būti tobulinama savarankiškai ar stažuotėse bei tęsiant mokslus kituose Lietuvos universitetuose.

Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: www.profesinis.lamabpo.lt.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija