Mūsų absolventas Andrius Sergejenko: svarbu pasirinkti to, ko reikia ir tobulėti / 2014-07-08

Andrius Sergejenko – vienas iš žinomiausių Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro absolventų. Sėkmingą verslą sukūręs siuvėjas sulaukia užsakymų iš viso pasaulio. Kurpių gatvėje, Kaune, įsikūręs A. Sergejenko yra pirmasis lietuvis, kuris tapo prestižinės siuvėjų gildijos, esančios Londono Savile Row gatvėje, visateisis narys. Čia rengiami geriausi vyriškų drabužių siuvimo meistrai.

Talentingas siuvėjas įsitikinęs, kad svarbu pasirinkti tai, ko reikia ir kryptingai siekti. A.Sergejenko kelias prasidėjo prieš dešimt metų, kai 2004 metais baigė tuometinės Kauno lengvosios pramonės ir paslaugų verslo mokyklos (dabar –Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras) Sukirpėjo konstruktoriaus ir modeliuotojo mokymo programą, vėliau žinias gilino Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete. Žinomas siuvėjas žinias perėmė iš savo tėčio, o jas tobulina kiekvieną dieną. „Savo patirtį norėčiau perduoti Centro mokiniams. Su direktore daktare Laimute Anužiene aptarėme galimybę rengti vyriško kostiumo siuvimo meistrus. Neabejoju, kad artimiausiu metu tai pavyks įgyvendinti“,– teigė A.Sergejenko.

Daugiau apie Centro absolventą: 2004 m. baigė Kauno lengvosios pramonės ir paslaugų verslo mokyklą (dabar –Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras), kurioje įgijo m,siuvėjo ir sukirpėjo konstruktoriaus kvalifikaciją. Aistra ir noras siūti toliau skatino siekti žinių. 2004–2008 m. studijavo Kauno kolegijoje, J. Vienožinskio menų fakultete. Čia įgijo aprangos dizaino kvalifikaciją. 2006 m. sukūrė KRISTI ANDRESS prekių ženklą, kuris jau spėjo įgauti pripažinimą ir pelnyti šlovę už aukštos kokybės originalius dizaino sprendimus ir rankų darbo tradicijų puoselėjimą. Kartu su dizainere Kristina Kalinauskaite Andrius Sergejenko rengia madų šou, kuriuose pristatinėja savo kurtas vyriškų ir moteriškų drabužių kolekcijas. 2007 m. tęsdamas savo tobulėjimo kelią, siuvimo meno meistrystės subtilybių ir gilių rankų darbo siuvimo tradicijų mokėsi kartu su garsiu Lietuvos sostinės siuvėju Vincentu Zelionka, kuris siuvo kostiumus Lietuvos valstybės valdovams, politikams, verslininkams, sportininkams ir prezidentams. 2009–2010 m. pačioje Londono širdyje žymaus profesoriaus Andrew Ramroop‘o, ištikimiausio rankų darbo tradicijų šalininko, įkurtoje Savile Row akademijoje, A. Sergejenko baigė mokslus ir įgijo trečio – aukščiausio – lygio siuvimo technologijų sertifikatą. Savile Row akademijoje kruopščiai ruošiama ir mokoma siuvimo meno, remiantis amatinėmis bespoke siuvimo vertybėmis ir tradicijomis, kur ruošiami tik aukščiausios klasės siuvimo meistrai. Nuo 2011 m. Andrius – Savile Row akademijos dėstytojas ir visateisis Londone esančios Savile Row siuvėjų gildijos narys. Andrius Sergejenko – tradicinio angliško „bespoke“ rankų darbo kostiumo meistras.
Andriaus Sergejenko siuvimo namų darbai remiasi giliomis Savile Row meistriškumo tradicijomis ir technika kuriant vyriškus kostiumus. Andrius Sergejenko siuvimo namai gamina tik aukščiausios kokybės vyrišką klasikinę aprangą ir jos aksesuarus, pritaikytus individualiam kliento stiliui.

Nuotraukos – iš asmeninio archyvo, išsamiau su Andriaus Sergejenko darbais galite susipažinti bespoke.lt.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija