Žinomiausi absolventai

Daugkartinis Lietuvos ir Europos čempionatų jėgos trikovės rekordininkas, 2017 m. Pasaulio jėgos trikovės bronzos medalio laimėtojas Albertas Motiečius, Kosmetikos skyrius.

 „Treniruojuosi sąžiningai ir man nėra priežasčių nenueiti į sporto salę. Tiesiog žinau, jeigu nenueisiu aš, nueis mano priešininkas, tad atkaklumas ir sunkus darbas yra mano kasdienių treniruočių palydovai,“ – pasakoja Albertas.

Alberto namuose daugiau nei šimtas jėgos trikovėje laimėtų medalių, taurių, diplomų. „Esu sudalyvavęs apie 130 jėgos trikovės štangos spaudimo varžybų iš kurių tik trijose netapau prizininku,“ –  įdomų faktą atskleidžia atletas. Vaikinas maloniai prisimena ir savo dalyvavimą šiais metais Pasaulio jėgos trikovės čempionate. Iškovotas bronzos medalis vaikinui tapo įrodymu, kad visas jo sunkus darbas atsiperka ir jis eina teisingu keliu.

Vaikinas yra 7 kartus tapęs Europos bronzos čempionu, daugkartinis Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Latvijos visų amžiaus grupių čempionas, rekordininkas. Atletas  yra pagerinęs daugiau nei 30 Lietuvos rekordų štangos spaudimo srityje.

Trikovės atletas savo patirtimi dalinasi treniruodamas šiuo jėgos sporto besidominčius kauniečius. Sportininkas džiaugiasi, kad jau trys jo parengti sportininkai taip pat gali didžiuoti čempionų titulais.

Albertas tikina, kad būtent Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre Sporto klubo paslaugų darbuotojo programoje įgytos žinios jam padeda konsultuojant ir dalinant patarimus sporto entuziastams. „Dažnai tenka sulaukti klausimų, kurie nėra susiję su jėgos trikove. Kol nesimokiau Centre nelabai žinodavau, ką žmogui patarti, kai klausia ne apie mano sportą. Įstojęs į Sporto klubo paslaugų darbuotojo programą gavau labai platų žinių spektrą, kurios apima įvairias treniruotes, metodikas, mitybą. Taigi vien dėl to džiaugiuosi savo profesiniu pasirinkimu,“ – pasakoja atletas.

Skaitykite visą interviu.

VšĮ „Tailandietiško masažo mokykla“ vadovas, sertifikuotas tailandietiško medicininio masažo ekspertas Deivis Petrušis, Sveikatos priežiūros skyrius.

„Jei prieš 10 metų kas nors būtų pasakęs, kad tapsiu masažuotoju, būčiau tik pasijuokęs, tačiau gyvenimas taip viską sudėlioja, kad niekada negali žinoti, kas tau likimo paruošta,“ – pasakoja masažuotojas.

Masažo meistras mokslus baigė TTC SPA SCHOOL mokykloje šiaurės Tailande, pietuose esančioje garsiojoje medicininio gydomojo masažo mokykloje Phenkhae, kur kartu su žiniomis įgijo ir narystę Thai Traditional Medical Services (Tradicinių Tailandietiškų medicininių paslaugų) asociacijoje. Po to mokslus tęsė Suai Thai Culture Centre, kur įgijo Tradicinio Tailandietiško masažo instruktoriaus kvalifikaciją. Jam teko masažo žinių semtis iš pasaulinio lygio mokytojų Tailande, Izraelyje bei Rusijoje.

Mokslų egzotiškame Tailande masažuotojui neužteko. Tam, kad pasisemtų tradicinio gydomojo masažo patirties ir galėtų teisiškai vykdyti savo veiklą Lietuvoje jis nusprendė stoti į profesinio mokymo centrą. Anot D. Petrušio, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre įgyta masažuotojo kvalifikacija leido ne tik sužinoti daugiau apie įstatyminę bazę, praplėsti pažinčių ratą, bet ir mokytis iš savo srities profesionalų.

„Tai buvo nuostabūs dveji metai su nuostabiais žmonėmis. Čia sutikau profesionalų kolektyvą ir gavau didžiulį postūmį masažuotojo karjeroje. Centro profesijos mokytojų pagalba tapau tikru profesionalu ir ėmiausi mokyti kitus“, - profesinio mokymo pliusus vardija masažuotojas.

Skaitykite visą interviu.

 

Profesionali pirtininkė-masažuotoja Audra Staskevičienė, Sveikatos priežiūros skyrius

Garsi šalyje pirties meistrė, Lietuviškos pirties bičiulių draugijos narė, įvairių vanojimo čempionatų dalyvė bei teisėja Audra Staskevičienė teigia, kad pastaruoju metu ypač populiarėja įvairūs pirtyje atliekami masažai. 

Tam, kad savo klientams galėtų teikti profesionalias masažo paslaugas, pirtininkė šio amato subtilybių mokėsi Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Buvusi pedagogė tikina, kad masažo mokslai jai suteikė galimybę praplėsti pirtyje atliekamų paslaugų spektrą.

„Patirtis ir profesionalios anatomijos bei fiziologijos žinios, kurias įgijau besimokant Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre, leidžia klientui pasiūlyti saugų ir sveikatinantį masažą. Tai prisideda ir prie pačios pirties populiarėjimo. Pirtyje atliekamas vanojimas – tai taip pat ypatinga pirties masažo technika, kurioje naudojama šiluma, karštas garas, vantos ar kitos pagalbinės priemonės bei įvairūs masažo judesiai,“ – pasakoja Audra.

Tarp Kauno ir Prienų įsikūrusioje „Perkūnijos pirtyje“ kartu su vyru šeimininkaujanti Audra tikina, kad pirtelę suprojektavo taip, jog svečiai galėtų ne tik mėgautis gera lietuviška pirtimi, bet ir išbandyti profesionaliai atliekamus pirties – SPA ritualus. Audronė siūlo išbandyti lietuvišką vanojimą, šveitimą, žilvičio vytelių masažą, šveitimą maltais kaštonais, aromaterapiją ir kt. procedūras.

Skaitykite visą interviu.

 

Šunų kirpyklos vadovė Ramunė Grigaliūnienė, Gyvūnų priežiūros skyrius.

Jau ketverius metus sėkmingai šunų kirpyklai „Daisy“ vadovaujanti R. Grigaliūnienė teigia, kad verslas plečiasi, užsakymų daugėja, o tai džiugina ir įkvepia tobulėti.

„Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre baigta Gyvūnų prižiūrėtojo mokymo programa buvo vienas geriausių sprendimų mano gyvenime. Įgytos teorinės bei praktinės žinios įkvėpė imtis iniciatyvos ir įsilieti į verslo pasaulį. Nuolat dalyvaujame seminaruose, domimės naujausiomis tendencijomis, nes šunelių kirpimų mados keičiasi, atsiranda įvairiausių naujovių,“ – pasakoja Ramunė.

Iš kirpyklos šunelius jų šeimininkai pasiima atsinaujinusiomis šukuosenomis ir linksmai nusiteikusius. Kirpėjos deda daug pastangų, kad šuneliai nebijotų kirpykloje atliekamų grožio procedūrų: maudymo, džiovinimo, kirpimo, trimingavimo, nagų kirpimo, ausų valymo, kailio sukimo į papilotes, pynimo. „Norint dirbti šį darbą reikia daug kantrybės ir meilės gyvūnui. Kiekvienas šunelis yra skirtingas, reikia su juo susidraugauti, o tam labai praverčia gyvūnų psichologijos žinios. Smagiausia, kai po higienos ir grožio procedūrų, džiaugiasi pats augintinis, nes kailiukas švarus, nagučiai nukarpyti, ausytės švarios ir jis nejaučia  jokio diskomforto,“ – teigia Ramunė.

Verslas iš meilės gyvūnams – taip galima apibūdinti Karaliaus Mindaugo PMC absolventės sėkmės istoriją.  

Skaitykite visą interviu.

 

Masažuotojos - Eglė Karalienė ir Orinta Eitutavičienė, Sveikatos priežiūros skyrius.

Profesinį mokymą renkasi ir aukštųjų mokyklų absolventai, kurių sėkmės istorijos kaskart stebina ir verčia suklusti. Ne išimtis – mūsų pašnekovės, kurios po ilgų ieškojimų, pasirinko profesinę mokyklą tam, kad įgytų savo svajonių profesijas. Kviečiame susipažinti su sėkmingai savo veiklą vykdančiomis masažuotojomis. Tai grožio ir SPA studijos „5 senses“ Kaune vadovė Eglė Karalienė ir taškinio masažo specialistė, tradicinės kinų medicinos praktikė, Reiki meistrė Orinta Eitutavičienė.

Nuosavai grožio ir SPA sudijai vadovaujanti E. Karalienė teigia, jog verslo pradžia nebuvo labai lengva, tačiau viską atperka laimingų klientų šypsenos. „Daugumą iš mūsų neigiamai veikia nuolatinis skubėjimas ir įtampa, o mūsų pojūčiams: regai, klausai, uoslei, skoniui ir lytėjimui – mes neskiriame pakankamai laiko bei dėmesio. Ši problema paskatino ieškoti sprendimo ir prisidėti prie žmonių fizinės ir emocinės gerovės kūrimo, atstatant gyvybines jėgas ir pojūčius,“ – pasakoja studijos vadovė. 

Tuo tarpu Orinta Eitutavičienė gyvena Rytų filosofijos pasaulyje ir padeda žmonėms palengvinti jų fizinius bei dvasinius negalavimus. Gydomojo ir taškinio masažo specialistė, tradicinės kinų medicinos ir aromaterapijos praktikė, Reiki meistrė Orinta drąsiai eina savo pašaukimo keliu. „Fizinės gerovės centre“ bei „Ąžuolyno medicinos klinikoje“ dirbanti masažuotoja pasakoja, kad šia profesija susidomėti paskatino vaikų ligos. „Labai sirgo mano vaikai ir pradėjau ieškoti galimybių, kaip jiems padėti. Taip aš atėjau į pirmuosius klasikinio masažo kursus. Ieškodama priežasčių, kodėl vaikai serga – atradau kinų mediciną,“ – pasakoja Orinta.

Skaitykite visą interviu.

 

Dizainerė - stilistė Lina Narbutienė, Tekstilės skyrius.

„Aš esu puikus pavyzdys, kad mokytis profesijos ir siekti savo svajonės niekada nevėlu“ – teigia daugiau kaip 20 metų drabužių dizainere ir stiliste dirbanti Lina Narbutienė. Dizainerės nuomone, kiekvienas gerbiantis savo darbą siuvėjas, stilistas ar dizaineris visą laiką turi tobulėti, ekperimentuoti, nes technologijos ir naujovės nuolat žengia į priekį.

Dizainerė pastebi, kad gerų specialistų visada reikia ir reikės verslui, o siuvėjo ar įvaizdžio dizaino profesija atveria plačias galimybes. „Pavyzdžiui, aš dar turiu ir valdau internetinį siuvimui skirtą portalą, kuriame dalinuosi profesiniais patarimais. Tai taip pat puiki veikla šalia praktinio darbo. Galima atrasti pačių įvairiausių su šia profesija susijusių populiarių veiklos ar verslo sričių“ – teigia dizainerė Lina. Nors spartėjantis tempas diktuoja mechanizuotą darbą, anot stilistės, visada bus žmonių, kurie norės atrodyti originaliai ir turėti individualiai pasiūtus drabužius, tad siuvimas yra ir bus reikalingas. Įvaizdžio dizaino srityje dirbančios L. Narbutienės klientės – daugiausia vidutinio - brandaus amžiaus moterys. Klientų sąraše - garsios Lietuvos politikės, verslininkės ir tiesiog moterys, kurios nori pokyčių.

Skaitykite visą interviu.

 

Centro profesijos mokytoja, Europos vizažo čempionė Irma Baltrušaitienė, Kosmetikos skyrius.

Tituluota grožio meistrė dirba ne tik grožio salone, veda savo vardo seminarus, bet žiniomis dalinasi ir su būsimomis vizažistėmis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Mokytoja moko jaunąsias grožio meistres vizažo paslapčių ir teigia, kad būtent profesinė mokykla jai tampo tramplinu į svajonių darbą.

Vieną savo svajonę vizažistė jau pasiekė – atrado širdžiai mielą gražų darbą. „Aukso medalis iš čempionato – pats puikiausias darbo įvertinimas. Dalyvavimas šiame konkurse jau suteikia tarptautinės klasės meistro vardą“ – džiaugiasi Irma ir neatmeta galimybės ateityje išbandyti savo jėgas pasaulio čempionate. Anot vizažistės, daug kam atrodo, kad dalyvavimas tokio lygio konkursuose yra tiesiog nuvykimas, darbo atlikimas ir parvykimas, tačiau viskas nėra taip paprasta. Paryžiuje vykusiam konkursui vizažistei padėjo ruoštis meistrė iš Ukrainos Nataliya Nayda. Šis procesas užtruko net pusę metų. Lietuvoje Irmos trenere buvo vienintelė Lietuvoje atestuota OMC vizažo teisėja Birutė Pajedienė. I. Baltrušaitienė dėkoja „Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijai“ (KIGSA) ir prezidentei Jolantai Mačiulienei, kuri lydėjo kelionėje ir įtraukė į nacionalinę Lietuvos komandą.


Skaitykite visą interviu.


Centro profesijos mokytojas, Paramedikų asociacijos prezidentas Rytis Malašauskas, Sveikatos priežiūros skyrius.

Kiekvienas žmogus turi savo asmeninę gyvenimo misiją ir jaučia vidinį poreikį įgyvendinti savo pašaukimą. Puikus pavyzdys, kaip sąmoningas profesijos pasirinkimas sukuria gyvenimo ir veiklos kryptį, teikiančią vidinį džiaugsmą - Centro absolvento Ryčio Malašausko kasdienis darbas.

Dalyvavimas tarptautinėse paramedikų žaidynėse, nuolatinis siekis tobulėti, puikūs varžybiniai rezultatai, kuriuos jau sudėtinga suskaičiuosti įrodo, kad paramedikus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre ruošia tikri savo srities profesionalai. Dar šių metų liepos mėnesį Estijoje vykusiose traptautinėse greitosios medicinos pagalbos žaidynėse, VšĮ Kauno miesto GMPS - Paramedikų asociacijos komanda tapo nugalėtoja. Didžiulis pripažinimas ir garbė, kad šiemet Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytojai R. Malašauskas ir I. Malašauskienė pirmą kartą teisėjavo tarptautinėms žaidynėms. Tai tik įrodo, kad pasiaukojantis ir sunkus darbas duoda tarptautinį pripažinimą ir pasitikėjimą.

Skaitykite visą interviu.

 

Kirpėja-stilistė Jolita Zujienė, Kirpimo skyrius.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro absolventų sėkmės istorijų netrūksta. Šįkart pristatome kirpėją–stilistę Jolitą  Zujienę.

„Mokytojai, kuriuos sutikau Centre buvo dosnūs žiniomis, padėjo drąsiai žvelgti į ateitį. Nors dirbu jau ne vienerius metus, tačiau tai iki šiol teikia malonumą. Nesuklydau pasirinkusi šią specialybę“, – teigė absolventė.

Jolita Zujienė ne kartą dalyvavo įvairiuose konkursuose ir čempionatuose. „Tai buvo svarbus mano karjeros etapas, galėjau parodyti sukauptą patirtį ir meistriškumą. Šiuo metu daugiausia dėmesio skiriu darbui ir stengiuosi perduoti žinias profesionaliems kirpėjams ir Centro mokiniams. Jiems vis kartoju, kad vien aukštasis mokslas neužtikrina gero bei mėgstamo darbo. Svarbiausia – pasirinkti patinkančią profesiją ir siekti kuo daugiau įgyti žinių. Mėgstu pajuokauti, kad dalyvavimas įvairiuose konkursuose, sunkus ir nuoširdus darbas yra geriausias aukštasis išsilavinimas“, – teigė J.Zujienė.

Skaitykite visą interviu.

 

Kirpėja-stilistė Kristina Gorodeckienė, Kirpimo skyrius.

Kirpėja-stilistė Kristina Gorodeckienė ne kartą stebino ne tik šalies, bet ir Europos ir pasaulio grožio specialistus. Prieš penkiolika metų baigusi tuometinę Kauno lengvosios pramonės ir paslaugų mokyklą (dabar – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras), Kristina išskirtinėmis šukuosenomis pavergė Italijos ir Rusijos bei kitų šalių grožio srities profesionalus.

Ne viename Europos ir pasaulio čempionate dalyvavusi Kristina, prieš dvejus metus Vienoje (Austrija) iškovojo Europos čempionės titulą. Tiesa, nemažai savo laiko ir lėšų investavusi žinoma specialistė sako, kad alinantis pasirengimas čempionatams suteikė ne tik patirties bei pasitikėjimo savimi, bet ir kainavo daug jėgų. Kristina dalyvavo įvairiuose šalies konkursuose, pasaulio čempionatuose Prancūzijoje (2010 m.) ir Italijoje (2011 m.), Norvegijos nacionaliniame čempionate (2011 m.), Europos čempionate Austrijoje (2012 m.).

Skaitykite visą interviu.

 

Andrius Sergejenko, 2004 m. laida,  Tekstilės skyrius.

Andrius Sergejenko – vienas iš žinomiausių Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro absolventų. Sėkmingą verslą sukūręs siuvėjas sulaukia užsakymų iš viso pasaulio. Kurpių gatvėje, Kaune, įsikūręs A. Sergejenko yra pirmasis lietuvis, kuris tapo prestižinės siuvėjų gildijos, esančios Londono Savile Row gatvėje, visateisis narys. Čia rengiami geriausi vyriškų drabužių siuvimo meistrai.

Talentingas siuvėjas įsitikinęs, kad svarbu pasirinkti tai, ko reikia ir kryptingai siekti. A.Sergejenko kelias prasidėjo prieš dešimt metų, kai 2004 metais baigė tuometinės Kauno lengvosios pramonės ir paslaugų verslo mokyklos (dabar –Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras) Sukirpėjo konstruktoriaus ir modeliuotojo mokymo programą, vėliau žinias gilino Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete. Žinomas siuvėjas žinias perėmė iš savo tėčio, o jas tobulina kiekvieną dieną. „Savo patirtį norėčiau perduoti Centro mokiniams. Su direktore daktare Laimute Anužiene aptarėme galimybę rengti vyriško kostiumo siuvimo meistrus. Neabejoju, kad artimiausiu metu tai pavyks įgyvendinti“,– teigė A.Sergejenko.

Skaitykite visą interviu.

Komentuoti